Odmładzanie cery – Alternatywa dla botoksu – Kompletna terapia anti aging.
Już wiesz, że botoks nie jest rozwiązaniem na odmładzanie cery i spowalnianie jej starzenia się. W takim razie co jest dla niej odpowiednie? Jakie działania zapewnią jej świetną kondycję i sprawią, że będzie starzała się wolniej? Kiedy sięgnąć po kosmetyki przeciwzmarszczkowe?
Wiele razy słyszę pytania: Czy moja skóra się nie przyzwyczai, gdy sięgnę po dany kosmetyk za wcześnie? Czy się nie rozleniwi? Jak zacznę używać za szybko kosmetyki przeciwzmarszczkowe i korzystać z zabiegów anti aging, co zrobię później? Czy można odmłodzić cerę w dojrzałym wieku czy już nic nie pomoże?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że w przypadku skóry sprawdza się powiedzenie : “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.” To oznacza, że im szybciej pomyślisz o zapobieganiu starzenia, tym lepiej dla Twojej skóry. Skóra zaczyna się starzeć już od 18-ego roku życia, kiedy zaczyna ubywać kolagenu i elastyny. Początkowo proces ten jest niewidoczny, ale już w wieku 25 lat możemy zaobserwować pierwsze zmarszczki, z reguły wokół oczu, gdzie skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza.
Odmładzanie cery – Kiedy należy zacząć działać:
- Ideałem jest wiek 30 lat. Wtedy czas zaczyna dawać o sobie znać i warto zacząć spowalniać proces starzenia skóry.
- Wiek 40 lat – nie czekaj dłużej. Zdecydowanie czas na działanie.
- Wiek 50 lat – To ostatni dzwonek. Pewnych procesów już nie spowolnimy, ale bardzo dużo można jeszcze zrobić.
- Wiek 60 lat – czy to za późno? Zdecydowanie nie! W dojrzałym wieku możemy cofnąć już powstałe zmiany w skórze tj. przebarwienia, zmarszczki, utrata jędrności, szarawy koloryt skóry.
Jakie zabiegi warto wykonać? Zacznijmy od nawilżenia:
Absolutną podstawą na odmładzanie cery, czyli zapobiegającą procesowi jej starzenia jest nawilżanie. Przesuszenie prowadzi do zaburzeń funkcji ochronnych, nadwrażliwości, kruchości naczyń oraz spowolnienia przemiany komórek i syntezy włókien kolagenu. To sprawia, że skóra staje się szorstka, traci blask, zmarszczki uwidaczniają się i twarz wygląda na zmęczoną. Z wiekiem przesuszenie daje się we znaki coraz bardziej, gdyż gruczoły łojowe pracują wolniej. Dlatego nawilżanie jest tak ważne bez względu na wiek. Niestety, mało kto o tym myśli. Z reguły skupiacie się na likwidowaniu krostek i zaskórników, nie myśląc o nawilżaniu. Wręcz nie stosujecie żadnych kremów nawilżających w obawie przed blokowaniem porów. To ogromny błąd!
Przesuszenie pogłębia zmarszczki.
Obserwuję, że około 90 % kobiet ma przesuszoną, a nawet odwodniona skórę! Stąd prosta droga do powstawania i pogłębiania zmarszczek. Wyobraź sobie wysuszony owoc, który staje się cały pomarszczony i bez życia. Ze skórą jest tak samo. Z tego powodu tak istotne jest regularne nawilżanie skóry w codziennej pielęgnacji domowej jak i w gabinecie. I tu doskonałym rozwiązaniem są zabiegi nawadniające i odżywcze np. z maskami algowymi czy płatami kolagenowymi, które momentalnie przywracają komfort, odbudowują płaszcz ochronny, likwidują uporczywe ściągnięcie skóry i spłycają zmarszczki. Polecam je w każdym wieku. To pierwszy krok w kompletnej terapii anti aging.
Rewitalizacja – czyli odnowa skóry:
Kolejnym etapem jest rewitalizacja czyli odnowa skóry. Mam na myśli zabiegi o aktywnym działaniu z wykorzystaniem peelingów chemicznych i retinolu. Dzięki nim zachodzą zauważalne zmiany w skórze. To świetny sposób na likwidację przebarwień, zwężenie porów, poprawę kolorytu i napięcia skóry. Takie zabiegi pobudzają komórki skóry do odnowy, naprawiają uszkodzenia spowodowane promieniami UV, przyspieszają namnażanie się włókien kolagenu i elastyny, wzmacniają funkcje odpornościowe skóry i zagęszczają skórę. Mówiąc krótko, dzięki nim jednocześnie spowalniamy proces starzenia się skóry i cofamy już zaistniałe zmiany. Co więcej, dzisiejsze nowoczesne peelingi nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, przez co nie ograniczają Cię w codziennym funkcjonowaniu. Jednak nie wystarczy skorzystać z jednego zabiegu, aby dostrzec wyraźne zmiany. Skóra potrzebuje ciągłego impulsu do odnowy. Jeśli chcesz cieszyć się piękną skórą, przynajmniej raz w roku zdecyduj się na serię zabiegów rewitalizujących.
Pobudzanie procesów wewnątrz skóry
Odmładzanie cery wymaga regularnego pobudzania procesów wewnątrz skóry, które z biegiem czasu ulegają spowolnieniu. Doskonałym rozwiązaniem są zabiegi wysyłające sygnały komórkom skóry. Dlatego tak chętnie wykonuję mezoterapię igłową i mikroigłową. Poprzez drobne nakłucia powoduje kontrolowane uszkodzenie tkanki, co rozpoczyna cały proces naprawczy i zmusza komórki skóry do silnej regeneracji. Co więcej, dzięki nakłuciom tworzą się kanaliki, przez które przechodzą składniki aktywne i docierają do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej, czyli tam, tam, gdzie skóra ich najbardziej potrzebuje. Mezoterapia ma ogrom możliwości, bo dzięki niej możemy nie tylko ujędrnić i zagęścić skórę, ale także zmniejszyć blizny potrądzikowe, zlikwidować przebarwienia, poprawić ukrwienie i wyraźnie zmniejszyć cienie i worki pod oczami. Dzięki niej wyraźnie poprawisz napięcie skóry i owal twarzy. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, mezoterapia wymaga wykonania serii przynajmniej trzech zabiegów i zabiegów przypominających co kilka miesięcy.
Wzmacnianie mięśni twarzy
Wygląd twarzy nie zależy tylko od skóry, ale również mięśni, które stanowią podporę dla Twojej skóry i z wiekiem ulegają wiotczeniu i rozciąganiu. Pobudzanie ich do pracy jest bardzo istotne. W Twojej kuracji przeciwstarzeniowej powinny się znaleźć zabiegi liftingujące oparte na masażach stymulujących mięśnie twarzy, szyi i dekoltu. Poprzez ukrwienie i dotlenienie poprawia się napięcie mięśni, ale także skóry i owalu twarzy, zmniejszają się obrzęki i cienie pod oczami oraz likwiduje się szarawy, zmęczony koloryt. Oprócz masażu, mięśnie twarzy możesz efektywne wzmacniać elektrostymulacją. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd o zmiennej częstotliwości, który napina i rozkurcza mięśnie. Dzięki temu mięśnie wzmacniają się, powodując podniesienie powiek, wygładzenie czoła czy poprawę linii żuchwy. To jak z treningiem ciała. Dzięki regularnym treningom jesteśmy w stanie zachować mocną i zdrową sylwetkę na długie lata. Jak zawsze, tu też potrzebna jest seria, zarówno masaży jak i elektrostymulacji.
Wyłapywanie wolnych rodników
W terapii anti-aging ważne są zabiegi antyoksydacyjne, które wychwytują wolne rodniki, jeden z głównych czynników starzenia się skóry. Ten temat jest dla mnie szczególnie istotny, gdyż to właśnie wolne rodniki inicjują proces starzenia. Tu zdecydowanym liderem jest witamina C, która wykorzystuję zarówno w zabiegach manualnych, jak i mezoterapii. Nie tylko hamuje łańcuch wolnorodnikowy, ale również nawilża i rozświetla skórę, pomaga w odbudowie naskórka, rozjaśnia przebarwienia oraz stymuluje syntezę włókien kolagenu i elastyny. Nie wyobrażam sobie bez niej pełnej kuracji anti-aging.
Zabiegi liftingujące:
Uzupełnieniem kompletnej terapii spowalniającej proces starzenia są zabiegi liftingujące z wykorzystaniem specjalnych masek kolagenowych, plastycznych czy w płatach oraz szeregiem składników aktywnych wspomagających cały proces odnowy. Każda skóra jest inna. W zależności od problemu skóry dla każdej z Pań dobieram indywidualne rozwiązania, aby jak najlepiej zaspokoić jej potrzeby.
Podsumowując odmładzanie cery i terapię anti aging
Prowadząc terapię odmładzające moim Klientkom widzę jak świetnie można przeciwdziałać upływającemu czasowi. Najbardziej cieszy mnie zadowolenie moich Pań, które widzą efekty. Sam wygląd to jedno, ale poprawa samopoczucia to drugie – myślę, że bezcenne.
Osobiście korzystam z wielu zabiegów i moja cera odwdzięcza mi się świetnym wyglądem. Ty podejmujesz decyzję kiedy należy zacząć. Jednak radzę Ci, nie zwlekaj do ostatniego momentu, żebyś nie żałowała.