Od czego zacząć zmiany w pielęgnacji ❔❔❔ – część 1 /Dziennik Urody#46/
Fundamentalną podstawą pielęgnacji każdej skóry bez względu na wiek i rodzaj cery jest nawilżenie i prawidłowe oczyszczanie twarzy. Jeśli to szwankuje, to każdy kolejny punkt leci na łeb a szyję. Każda cera potrzebuje nawilżenia, gdyż woda jest głównym budulcem naskórka, który zawiera jej aż ok. 90%. Jak nietrudno sobie wyobrazić, skóra bez wody staje się jak wysuszony rodzynek, wysusza się, ciemnieje i marszczy. Nawilżenie zapobiega wysuszeniu i w ogromnym stopniu spowalnia proces starzenia.
Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego kremu, to zawsze dobrym wyjściem będzie krem z kwasem hialuronowym, pantenolem czy alantoiną. To są substancje, które przydadzą się każdej cerze.
Nawilżanie
Jeśli dotychczas jakakolwiek pielęgnacja była Ci obca, to zacznij od kremu nawilżającego, który choć w drobnym stopniu zlikwiduje uczucie ściągnięcia, poprawi jej koloryt i nieco zlikwiduje szorstkość. Gdy już krem stanie się codziennym nawykiem wprowadź odpowiednie oczyszczanie.
Oczyszczanie
Warto sobie wyobrazić, że skóra pracuje bez ustanku i codziennie na powierzchni skóry gromadzą się martwe komórki naskórka. Można je porównać do zbierającego się kurzu na powierzchni np. biurka. jeśli tego kurzu nie będziemy regularnie usuwać to zbierze się gruba warstwa. A jak wiadomo pod gruba warstwą kurzu dany przedmiot wygląda nieestetycznie, staje się szary, matowy i brudny. Bardzo podobnie dzieje się ze skórą. Zalegające komórki naskórka sprawiają, że skóra staje się ziemista, matowa, pozbawiona blasku, bez życia. Co więcej, jest utrudnione przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw naskórka, gdyż gruba warstwa rogowa jest jak szlaban. Nie przepuszcza składników zawartych w preparatach. Aby do tego nie dopuścić, należy 2 razy dziennie dokładnie, ale nie agresywnie oczyszczać skórę w odpowiedni sposób.
Oczyszczanie – jak powinno wyglądać?
O oczyszczaniu twarzy należy myśleć jak o oczyszczaniu zębów, czyli poświęcić temu odpowiedni czas ok. 3 min. Wieczorem powinno przebiegać w 3 krokach ( za pomocą olejku lub mleczka, żel i toniku), zaś rano w 2 (za pomocą żelu i toniku). Już podczas oczyszczania jesteśmy w stanie zapobiegać wielu zmianom skórnym, takim jak: zaskórnikom, krostkom, grudkom, szaremu kolorytowi, szorstkości, przetłuszczaniu, braku blasku i osiągnąć naprawdę wiele. Podczas oczyszczania nie tylko usuwamy nagromadzony łój, pot, martwe komórki naskórka, ale również pobudzamy krążenie, a co za tym idzie skóra staje się lepiej ukrwiona, a przez to dotleniona. To z kolei poprawia jej koloryt, stymuluje przemianę komórkową, przyspiesza gojenie zmian.
Odpowiednio oczyszczona skóra szybciej zdrowieje, w przypadku różnych dolegliwości. Oczywiście samo czyszczenie nie jest wystarczające, gdyż pozostawienie skóry bez jakiegokolwiek kremu jest nieodpowiednie.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Od czego zacząć zmiany w pielęgnacji ❔❔❔ – część 1 /Dziennik Urody#46/
Od czego zacząć zmiany w pielęgnacji ❔❔❔ – część 1 /Dziennik Urody#46/