Pielęgnacja skóry wokół oczu
Pielęgnacja skóry wokół oczu. Skóra wokół oczu różni się zasadniczo od skóry twarzy. Jest cieńsza w swojej strukturze, płytko unaczyniona, a co za tym idzie znacznie delikatniejsza i skłonna do wiotczenia i zmarszczek. to właśnie w okolicach oczu najszybciej pojawiają się zmarszczki, z reguły około 25 roku życia, choć u niektórych mogą pojawić się wcześniej.
Pielęgnacja w domu:
Dlatego właśnie skóra wokół oczu wymaga skrupulatnej i właściwej pielęgnacji. Jest znacznie bardziej wymagająca i potrzebuje intensywniejszych składników aktywnych. Krem na okolice oczu powinien być inny niż do twarzy, szczególnie ze względu na konsystencję. Krem pod oczy powinien być lekki, najlepiej o konsystencji emulsji. Zbyt ciężki krem może obciążyć tak cienką skórę i spowodować obrzęki. Oprócz rodzaju kremu równie ważna jest ilość nakładanego kosmetyku. I tu sprawdza się zasad im mniej tym lepiej. Zbyt duża ilość kosmetyku także może być przyczyną worków pod oczami, a ponadto może podrażnić oczy. Wystarczy ilość większej główki od szpilki. Niezwykle ważne jest także w jaki sposób nakładamy krem pod oczy. Należy go nanosić w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, a następnie tuż pod łukiem brwiowym. Nie nakładaj go na ruchomą część powieki. Podczas mrugania krem i tak w niewielkiej ilości przemieści się na powiekę.
Kremy pod oczy powinny zawierać substancje zapobiegające obrzękom, czyli zwiększające cyrkulację krwi i dotlenienie skóry, czyli miłorząb japoński, oczar wirginijski, arnika, kasztanowiec oraz składniki zapobiegające pojawianiu się zmarszczek: kolagen, elastynę, ceramidy czy peptydy. Jeśli twoje oczy potrzebują rozświetlenia to pomocna będzie witamina C i E, a jeśli skóra wyraźnie straciła jędrność to skuteczny będzie retinol. Dla osób z wrażliwą skórą wokół oczu polecam kremy lub emulsje ze świetlikiem lub ogórkiem. Łagodzą podrażnienia i delikatnie rozjaśniają.
Demakijaż:
Równie ważny jak krem jest demakijaż oczu, który powinien być dokładny, ale co najważniejsze delikatny. Aby zmyć oczy należy nasączyć wacik płynem do demakijażu lub płynem micelarnym, przyłożyć do zamkniętego oka na około pół minuty i poczekać, aż preparat rozpuści makijaż. po tym czasie delikatnie dociskając płatek przesunąć go w dół, a następnie od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Tak jak podczas nakładania kremu. Pamiętaj, aby nie trzeć mocno oczu, gdyż w ten sposób rozciągniesz delikatną skórę i przyspieszysz pojawienie się zmarszczek.
Zabiegi profesjonalne w gabinecie:
Do wyboru masz zabiegi manualne niwelujące cienie i obrzęki pod oczami z wykorzystaniem kwasu mlekowego, migdałowego czy fitowego, z aminokwasami, witaminą C, nawilżającym mocznikiem czy łagodzącą alantoiną.
Jeśli oczekujesz spektakularnych rozwiązań polecam mezoterapię igłową z kwasem hialuronowym, witaminą C, aminokwasami i witaminami z grupy B. Dzięki temu wyraźnie pobudzone zostaną włókna kolagenu i elastyny do odnowy, zmarszczki wygładzą się, skóra nabierze jędrności, a cienie pod oczami staną się mniej widoczne.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Pielęgnacja skóry wokół oczu
Pielęgnacja skóry wokół oczu