Prawidłowa aplikacja kremu pod oczy.
Dlaczego stosowanie kremu pod oczy jest bardzo ważne.
Krem pod oczy to szalenie istotny element w naszej codziennej trosce o cerę. Jest on tak ważny, dlatego, że wspomaga delikatną skórę wokół oczu, która, niestety, starzeje się najszybciej.
Skóra w tym miejscu jest najdelikatniejsza, znacznie cieńsza od innych partii twarzy, płytko unaczyniona i z mniejszą podściółką tłuszczową. To wszystko sprawia, że czynniki zewnętrzne i wewnętrzne silniej na nią oddziałują. Tu najszybciej zauważymy pierwsze zmarszczki, a to wszystko za sprawą silnie pracujących mięśni mimicznych . Ponadto na skutek niewyspania, stresu bądź innych czynników często możemy zauważyć cienie i obrzęki pod oczami.
I tu z pomocą przychodzi nam krem pod oczy. Ale uwaga! Tak jak może nam pomóc, tak jednocześnie zaszkodzić! Pewnie spytacie, jak to możliwe?
Ilość ma ogromne znaczenie.
Otóż najważniejszą kwestią w kremie pod oczy jest jego ilość i sposób, w jaki go nakładamy. Jak myślicie, czemu kremy pod oczy mają z reguły 15ml pojemności? Czy wytworzenie kremu pod oczy jest droższe? Nic z tych rzeczy. To oddziaływanie psychologiczne. Jeśli krem jest mniejszy, to automatycznie oszczędniej go używamy. Wyobrażacie sobie, gdyby krem pod oczy był pakowany w pudełka o pojemności 50 ml jak krem do twarzy? Gwarantuję, że nakładałybyście go znacznie więcej. A tymczasem duża ilość kosmetyku aplikowana na tę okolicę powoduje obciążenie skóry w postaci opuchnięć. Ponadto krem naniesiony zbyt blisko linii oka jest przyczyną szalenie częstych zaczerwienień .
Już niejednokrotnie moje klientki ubolewały, że nie mogą stosować kosmetyku pod oczy, bo każdy je uczula. Podczas rozmowy okazywało się, że nakładają go nie tak, jak powinny. Czy taka sytuacja wydaje Ci się znajoma? Dlatego zamieszczam prostą instrukcję.
Jak nakładać krem pod oczy:
- Na opuszki palców serdecznych nabieramy TYLKO odrobinę kremu WIELKOŚCI GŁÓWKI OD SZPILKI. Na każde oko po jednej kropeczce kremu. Taka ilość kosmetyku w zupełności wystarczy na niewielką przecież okolicę.
- Opuszkami palców DELIKATNIE nanosimy krem OD ZEWNĘTRZNEGO DO WEWNĘTRZNEGO KĄCIKA oka, w odległości około 0,5 cm od linii rzęs. Zbyt blisko nałożony kosmetyk powoduje podrażnienie i łzawienie oczu. Oczy nie lubią takich eksperymentów!
- Następnie nanieś krem tuż pod łukiem brwiowym, kierując się na zewnątrz i ku górze.
- NIE NAKŁADAJ KREMU NA RUCHOMĄ POWIEKĘ! Podczas mrugania kosmetyk w minimalnej ilości zostanie przeniesiony na powiekę.
Gdy nanosisz krem na górną powiekę, nie pomagasz, a tylko obciążasz ją dużą porcją kremu. W ciągu dnia twoje oczy wykonują około 10 tysięcy mrugnięć. Wyobraź sobie, jak jest im ciężko, gdy położysz na nie krem. To tak, jakbyś ćwiczyła z obciążeniem. Mięśnie ulegają zmęczeniu. Gdy nie dajesz im odpocząć są opuchnięte. Stąd podkówki pod oczami pojawiające się rano, gdy nałożysz pieczołowicie krem na całą powiekę. Myślisz, że o nie zadbałaś, a to niestety nieprawda.
Zastosuj się do mojej instrukcji, a zobaczysz jak skóra wokół oczu będzie w lepszej kondycji,a spojrzenie bardziej wypoczęte :).
Więcej informacji znajdziesz w video – poradniku.
Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej o pielęgnacji okolic oczu zobacz film o pielęgnacji skóry wokół oczu >>link do filmu<<