Czy zimą można stosować krem nawilżający? /Dziennik Urody#30/
Od wielu lat istnieje przeświadczenie, że krem nawilżający może spowodować podrażnienie lub przesuszenie skóry na mrozie lub co gorsza zamarznąć. Nic bardziej błędnego!
Skóra ma temperaturę około 35 stopni Celsjusza. Nie ma fizycznej możliwości, aby krem w takich warunkach zamarzł. Ponadto po nałożeniu woda z kremu odparowuje po niecałej minucie, więc gdy wychodzisz na zewnątrz już dawno jej tam nie ma. Czemu w takim razie wody jest najwięcej w kremie, gdyż widnieje na pierwszym miejscu na liście składników?
Woda jest niezbędna w kremie po to, aby rozpuścić w niej substancje rozpuszczalne w wodzie, jak choćby ekstrakty roślinne czy niektóre witaminy jak C czy B3. To nie ona odpowiada za nawilżenie skóry, a właśnie owe substancje. Dzięki wodzie te substancje się wchłaniają. Położone samodzielnie na skórę, nie miałaby możliwości przenikania. Co więcej, bez wody nie istniałby żaden krem, bo byłby wtedy maścią lub po prostu olejem.
Każda skóra potrzebuje nawilżenia bez względu na porę roku, rodzaj czy wiek. Wręcz zimą potrzebuje tego nawilżenia jeszcze bardziej ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Śmiało więc sięgaj po krem nawilżający zimą, bez obaw, że zmieni się w bryłkę lodu.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Czy zimą można stosować krem nawilżający? /Dziennik Urody#30/
Czy zimą można stosować krem nawilżający? /Dziennik Urody#30/