Jak zmniejszyć wydzielanie Łoju?/Dziennik Urody#36/
Nadmierna wydzielanie łoju świadczy o zaburzeniu pracy gruczołów łojowych. Taka dolegliwość najczęściej towarzyszy w przypadku mocno przesuszonej, a wręcz odwodnionej skóry, która jest pozbawiona płaszcza ochronnego złożonego z wody i tłuszczów. Gruczoły łojowe w odpowiedzi wyrzucają większą ilość łoju, aby nadrobić straty.
Drugą przyczyną może być zaburzona gospodarka hormonalna. Dokładnie zbytnia aktywność hormonów płciowych lub hormony produkowane przez przysadkę mózgową jak prolaktyna oraz podwyższony hormon stresu czyli kortyzol. Zaburzona gospodarka hormonalna może dotyczyć zarówno bardzo młode w wieku nastu lat jak i osoby dorosłe w dojrzałym wieku. Obecnie coraz częściej dostrzega się ten problem. Szybkie tempo życia, częste korzystanie z telefonów komórkowych etc. Nasz organizm prowadzi ciągłą wewnętrzną walkę, przysadka mózgowa jest pobudzona, brakuje czasu na wyciszenie.
Jeżeli nadmierna ilość łoju jest wynikiem tylko zaniedbań pielęgnacyjnych, to sprawa jest dużo prostsza, bo jest kwestia wdrożenia odpowiednich zmian, których pierwsze efekty zauważysz po około miesiącu.
Nawilżanie jest kluczowe
Aby zmniejszyć wydzielanie łoju, należy przede wszystkim odpowiednio nawilżyć skórę, ale nie tylko kremem, a już na etapie oczyszczania. Warto wybrać żel i tonik z glukonolaktonem lub kwasem laktobionowym, które mają właściwości łagodzące i nawilżające oraz regulują złuszczanie naskórka. W toniku ponadto powinien znaleźć się kwas hialuronowy czy witamina B5. W kwestii przywrócenia nawilżenia najlepiej sprawdzi się pielęgnacją wieloetapowa, czyli bogata w różnorakie preparaty, takie jak esencja, serum, krem i ampułka olejowa lub olej roślinny.
Jak przyśpieszyć działanie?
Nakładane na siebie kosmetyki wzajemnie będą potęgowały swoje działanie i znacznie przyspieszają efekty, aniżeli samodzielnie stosowany krem. W produktach pielęgnacyjnych warto poszukać ponownie kwasu hialuronowego, witaminy B5,glukonolaktonu czy kwasu laktobionowego. W esencji może się znaleźć filtrat ze ślimaka, najczęściej wykorzystywany przez marki koreańskie,ceramidy, woda z aloesu, peptydy, gliceryna, ekstrakty roślinne. Esencję stosuje się jako pierwszy kosmetyk, następnie serum, krem i najcięższy preparat, serum olejowe lub po prostu kilka kropli oleju, np. z ogórecznika lub dla cer problematycznych olej konopny. Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będzie peeling kwasowy o niewielkim stężeniu z wymienionymi kwasami, który stosuje się 2-3 razy w tygodniu.
Zabiegi profesjonalne
Najszybsze rezultaty przyniosą profesjonalne zabiegi nawadniające i odbudowujące płaszcz hydrolipidowy, które jednocześnie oprócz nawilżania niosą za sobą silny aspekt przeciwstarzeniowy. W zabiegach, w zależności od potrzeb cery, wykorzystuje się różnorakie rozwiązania, takie jak: peeling kawitacyjny, peeling chemiczny oparty na kwasie mlekowym czy pirogronowym, sonoforeza, jonoforeza, łagodzące i nawilżające maski kolagenowe, z kwasem hialuronowym, witaminami i wyciągami z ziół.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Jak zmniejszyć wydzielanie Łoju?/Dziennik Urody#36/
Jak zmniejszyć wydzielanie Łoju?/Dziennik Urody#36/