Jaki zabieg zamiast mikrodermabrazji? /Dziennik Urody#26/
Nie jestem zwolenniczką mikrodermabrazji, gdyż według mnie nie jest to zabieg efektywny. Zdecydowanie w zamian polecam peelingi chemiczne, potocznie zwane kwasami. W zależności od rodzaju kwasów i ich stężenia oraz ph preparatu można idealnie dopasować zabieg do danego rodzaju i problemu skóry takie jak: trądzik trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, rumień, odwodnienie, cera dojrzała, naczyniowa, przebarwienia, zaskórniki, rozszerzone pory, zmarszczki, utrata, jędrności, szary koloryt, nadmierna praca gruczołów łojowych.
Peelingi chemiczne mogą być łączone w jednym zabiegu z peelingiem kawitacyjnym czy mezoterapią mikroigłową. W zależności od rodzaju preparatów i kombinacji działają powierzchownie, średniogłęboko lub głęboko. Peeling chemiczny dobierany do jest do rodzaju problemu, grubości, wrażliwości i fototypu skóry. Od tego jest uzależnione działanie peelingu i jego skuteczność.
Zabiegi oparte na kwasach mogą wyglądać różnie w zależności od tego, jaka konsystencja i stężenia kwasów zostanie zastosowane. Preparaty w gabinecie występują najczęściej w postaci żelu lub roztworu alkoholowego, ale mogą także być w postaci proszku lub maski.
Przykładowy przebieg zabiegu.
Po dokładnym oczyszczeniu skóry przemywa się skórę roztworem alkoholowym w celu odtłuszczenia skóry. W takim preparacie znajduje się niewielkie stężenie np.kwasu glikolowego. To powoduje, że preparaty użyte za chwilę zadziałają intensywniej. Nie zawsze ten etap jest konieczny. Wszystko zależy do rodzaju zastosowanych peelingów chemicznych.
Następnie na usta nakłada się krem ochronny. W kolejnym etapie nakładany jest preparat z kwasami. W zależności od rodzaju preparatu może on być nałożony od kilku do kilkunastu minut. Po tym czasie przemywa się skórę wodą i neutralizuje. to jeden ze sposobów zastosowania peelingów chemicznych. Są takie, które nie wymagają neutralizacji i można je pozostawić na skórze od kilku do kilkunastu godzin. Takie preparaty można nakładać warstwowo, W jednym zabiegu można wykorzystywać różne rodzaje kwasów. dzięki temu w znacznie krótszym czasie jest możliwość zadziałania na kilka problemów. Jeśli preparaty są pozostawione na twarzy, to wypuszcza się osobę z taką maską do domu i dopiero po określonym czasie należy zmyć preparaty.
Podczas zabiegu może być odczuwalne pieczenie, szczypanie swędzenie, może pojawić się rumień o różnym nasileniu, ale nie jest on tak silny jak po mikrodermabrazji. Z reguły na drugi dzień po zabiegu skóra jest napięta, może być lekko zaczerwieniona. W zależności od rodzaju użytych preparatów po dwóch dniach może wystąpić złuszczanie od delikatnego do silnego i możliwe jest chwilowe uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Końcowy efekt po zabiegu pojawia się z reguły po kilku dniach od tygodnia w postaci zdecydowanie gładszej, bardziej promiennej cery o ładniejszym napięciu.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Jaki zabieg zamiast mikrodermabrazji? /Dziennik Urody#26/

Jaki zabieg zamiast mikrodermabrazji? /Dziennik Urody#26/