75
praktycznych porad
praktycznych porad
praktycznych porad
Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C? (14)
Dlaczego kremy należy stosować codziennie? (13)
Dlaczego codziennie należy stosować tonik? (12)
Często popełniane błędy w codziennej pielęgnacji. (11)
Co to jest kwas hialuronowy? (10)
Co to jest płaszcz hydrolipidowy? (9)
Czego każda skóra potrzebuje? (8)
Witamina C pełni niezmiernie ważną rolę w naszej skórze. Przede wszystkim wyłapuje oksydanty, czyli wolne rodniki, które niszczą zdrowe, młode komórki, przyspieszając starzenie skóry. Ponadto wspaniale rozświetla i ujednolica koloryt cery, dodając jej energii i likwidując zmęczony wygląd. Przyspiesza syntezę włókien kolagenu i elastyny, przez co spłycają się zmarszczki, a skóra ulega zagęszczęniu i ujędrnieniu. Rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i działa wspomagająco w rozjaśnianiu cieni pod oczami. Wzmacnia ściany krwionośnych, przez co jest polecana w pielęgnacji cery naczyniowej. Wzmacnia działanie witaminy A i E w procesach antyoksydacyjnych i regeneracyjnych w skórze oraz nawilża i reguluje pracę gruczołów łojowych. Jest jedną z najdłużej znanych i przez to najlepiej przebadanych substancji czynnych o naukowo potwierdzonej skuteczności. Jak widzisz, jest to witamina do zadań specjalnych – trudno przecenić jej właściwości.
Ponieważ krem ma za zadanie w głównej mierze nawilżyć skórę, uszczelnić płaszcz hydrolipidowy oraz zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi. Nie stosowanie kremu prowadzi do szybkiej ucieczki wody przez skórę czyli do przesuszenia, przez co gruczoły łojowe zaczynają pracować na zwiększonych obrotach. Taka skóra staje się podatna na atak bakterii, grzybów i czynników atmosferycznych. Nawet skóra łojotokowa potrzebuje kremu o odpowiednio lekkiej konsystencji. W ten sposób gruczoły łojowe są oszukiwane i nie wytwarzają łoju jeszcze więcej.
Tonik przywraca neutralny odczyn skóry po myciu, nawilża i powoduje, że krem który nakładasz lepiej się wchłania.
Łagodzi również podrażnienia, jest uzupełnieniem codziennego rytuału oczyszczania i wspomaga działanie żelów myjących. Bez niego skóra ulega szybkiemu przesuszeniu i jest bardziej podatna na podrażnienia oraz działanie bakterii chorobotwórczych i czynników zewnętrznych.
Oczywiście tonik musi być bezalkoholu, bo alkohol zmywa całkowicie płaszcz ochronny skóry. Zamiast zadziałać w dobrym kierunku, tonik z alkoholem zaburza prawidłowe funkcjonowanie skóry.
Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w naskórku i skórze właściwej czynnik nawilżający, dbający o odpowiedni poziom wody.
Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi wiązać nawet około 300 cząsteczek wody, poprawia krążenie krwi w małych naczyniach krwionośnych, przyspiesza gojenie tkanek, zwiększa syntezę kolagenu i chroni skórę przed odmrożeniem, bowiem jest izolatorem termicznym.
Używany jest w dwóch postaciach: usieciowanej i nieusieciowanej.
Usieciowana forma jest używana w celu wypełnienia zmarszczek, powiększania ust i wolumetrii, czyli kształtowaniu twarzy.
Nieusieciowany stosowany jest w zabiegach wygładzających powierzchnię skóry, nawilżających i zmniejszających widoczność zmarszczek. Ta forma może być podawana zarówno w preparatach zewnętrznych jak i w mezoterapii igłowej.
Płaszcz hydrolipidowy to płaszcz ochronny dla Twojej skóry. Składa się z wody produkowanej przez gruczoły potowe oraz tłuszczów wytwarzanych przez gruczoły łojowe i komórki naskórka.
Jego główną rolą jest utrzymanie prawidłowego pH, czyli odczynu skóry.
Ma za zadanie chronić naszą skórę przed wnikaniem bakterii, drobnoustrojów oraz zapobiegać działaniu czynników zewnętrznych takich jak: wiatr, mróz, zmiany temperatur.
W przypadku jego zakłócenia dochodzi do powstawania zmian chorobowych. Bardzo często jest on naruszony w przypadku trądzika. Do jego zachwiania dochodzi pod wpływem zbyt agresywnego oczyszczania, nieodpowiedniej pielęgnacji (szczególnie nie stosowanie toniku, brak nawilżenia czyli odwodnienie i używanie preparatów podrażniających skórę).
Jak można odbudować płaszcz hydrolipidowy?
Codzienna właściwa pielęgnacja z uwzględnieniem nawilżania, bezwzględne stosowanie toniku, zabiegi profesjonalne uzupełniające niedobór wody i lipidów.
Każda skóra bez względu na rodzaj i wiek BEZWZGLĘDNIE potrzebuje nawilżenia.
Skóra składa się w 90% z wody, a każda komórka skóry potrzebuje jej do funkcjonowania. Z wiekiem poziom nawilżenia spada i zmarszczki uwidaczniają się. Gdy skóra jest odwodniona to zmarszczki mogą być widoczne nawet w młodym wieku. Woda utrzymuje właściwą gęstość i elastyczność skóry.
Odwodniona cera staje się nadwrażliwa, łatwiej ulega uszkodzeniom pod wpływem działania czynników zewnętrznych i wewnętrznych jak stres, niewyspanie itp.
A co z cerą problematyczną lub tłustą – nie daj się zwieść pozorom. Ona również wymaga regularnego nawilżania, gdyż przesuszona silniej się przetłuszcza i błyszczy.
Te materiały na Sekretach Cery mogą Cię zainteresować:
Te materiały na Youtube mogą Cię zainteresować:
Prawidłowa pielęgnacja twarzy
Prawidłowa pielęgnacja twarzy