Mycie twarzy jest podstawowym punktem pielęgnacji cery. Dzięki niemu oczyszczasz skórę z zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka, nadmiaru łoju i potu, a tym samym przygotowujesz ją na wchłanianie substancji aktywnych.
Ważne jest to, abyś zmywała cerę prawidłowo, ponieważ zbyt agresywne usuwanie zanieczyszczeń powoduje, że skóra traci swoją jędrność i staje się podrażniona.

Z drugiej strony, niedokładne oczyszczenie buzi lub pozostawianie na niej zanieczyszczeń powoduje, że skóra nie może prawidłowo funkcjonować, staje się gorzej dotleniona, ma niezdrowy koloryt i częściej pojawiają się na niej krostki i grudki.

Skóra pracuje całą dobę, dlatego powinnaś ją oczyszczać 2 razy dziennie, również rano. W nocy komórki skóry intensywnie się regenerują, naskórek się złuszcza, przez co w naszej pościeli gromadzą się martwe komórki naskórka. Ponadto w powłoczkach żyją roztocza, które mają niekorzystny wpływ na naszą skórę.

Dlatego tak ważne jest oczyszczanie skóry rano i wieczorem.

Etapy oczyszczania cery klasycznymi zmywaczami:

  • Etap pierwszy – Demakijaż oczu – makijaż usuwaj za pomocą wacika nasączonego płynem do demakijażu. Wacik przykładamy do oka na około 30 sekund, aby rozpuścić makijaż. Po tym czasie przesuwamy go do dołu, a następnie od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.
  • Etap drugi – Mycie twarzy
  1. a) mleczkiem – nanieś mleczko kosmetycznena dłonie i kolistymi ruchami masuj całą buzię, szyję i dekolt do momentu , gdy makijaż i zanieczyszczenia rozpuszczą się. Następnie zmyj twarz, szyję i dekoltwodą lub przetrzyj wacikami nasączonymi wodą.
  2. b) żelem, pianką lub kremem myjącym – nanieś na dłonie preparat myjący. Tak samo, jak przy oczyszczaniu mleczkiem umyj twarz, szyję i dekoltkolistymi ruchami, aż wytworzy się piana. Zmyj wodą i osusz.
  • Etap trzeci – Tonizowanie – spryskaj lub przetrzyj twarz, szyje i dekolt wacikiem nasączonym tonikiem. Osusz. Polecam spryskiwanie buzi, gdyż jest delikatniejsze od pocierania wacikiem. Tonik jest niezbędny po oczyszczaniu twarzyklasycznym preparatem, ponieważ podczas mycia nieco podwyższa się ph skóry. Tonik przywraca jej neutralny odczyn.

Po oczyszczeniu twarzy i zastosowaniu tonika, nałóż krem pielęgnacyjny lub serum.

Oczyszczanie twarzy płynem micelarnym
Waciki nasącz płynem i wykonaj demakijaż oczu w taki sam sposób jak wyżej. Płatki kosmetyczne zastąp czystymi, ponownie zwilż płynem micelarnym i oczyść całą twarz, szyję i dekolt. Waciki wymieniaj tak długo, aż będą czyste, co będzie oznaczało, że usuniesz wszystkie zanieczyszczenia. Osusz buzię. Po oczyszczaniu płynem micelarnym nie będziesz potrzebowała tonika, gdyż neutralny odczyn skóry nie zostaje zmieniony.Tak, jak po klasycznym oczyszczaniu nałóż na twarz krem lub serum,

Gdy używasz wacików, staraj się przecierać buzię z dołu do góry ( również szyję i dekolt ), a nie odwrotnie, aby nie rozciągać skóry. Szczególnie delikatnie zmywaj oczy, gdyż w tym miejscu skóra jest najcieńsza i najbardziej narażona na powstawanie zmarszczek.