JESIEŃ – IDEALNY CZAS NA ZABIEGI INWAZYJNE.

Lato chyli się ku końcowi, dni stają się coraz krótsze, słońce jest już znacznie niżej… Niestety, już niedługo przyjdzie nam przestawić czas na tryb zimowy. Są jednak zalety takich miesięcy. Z punktu widzenia pielęgnacyjnego, to idealny czas dla urody! To właśnie między wrześniem a grudniem możesz korzystać z zabiegów intensywniej działających, których nie można było wykonywać latem. Silne nasłonecznienie nie sprzyja takim eksperymentom, gdyż istnieje znaczne ryzyko podrażnień, przebarwień i uczuleń. Natomiast jesień jest najlepszym momentem na silną regenerację.

Na co warto się zdecydować, aby odmłodzić skórę o kilka dobrych lat i spowolnić proces starzenia?

  1. Zabiegi z kwasami

Doskonałym rozwiązaniem są zabiegi z kwasami, począwszy od delikatnego laktobionowego, a na silnym glikolowym skończywszy. Kwasy mają szerokie zastosowanie, o czym pisałam w jednym z postów http://sekretycery.pl/2016/03/05/kiedy-najlepiej-wykonywac-kwasy-i-dlaczego/.

Szczególnie warto skorzystać z zabiegu z kwasami tuż po lecie, kiedy to po zejściu opalenizny nierzadko zauważamy nierównomierny koloryt skóry i szpecące przebarwienia. Im szybciej zareagujesz na takie zmiany, tym lepsze osiągniesz rezultaty.

Jeśli cierpisz z powodu blizn potrądzikowych lub po ospie, to jesienne miesiące są idealnym momentem, aby wybrać się na peeling chemiczny. Masz do wyboru Roztwór Jessnera, kwas trójchlorooctowy czy Yellow Peel. To specjalnie skomponowane mieszanki kwasów, które przynoszą świetne efekty, ale wymagają kilku dni regeneracji. Podczas całej kuracji skóra potrzebuje bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej i unikania słońca. Szerzej o tych zabiegach mówiłam w filmiku http://sekretycery.pl/b18-przebarwienia-i-blizny-potradzikowe/

  1. Mezoterapia igłowa

Zabieg polegający na podaniu wgłąb skóry aktywnych składników. To cudowny sposób na odjęcie skórze kilku lat, na poprawę gęstości i kolorytu skóry, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie cieni pod oczami czy intensywną regenerację. Mezoterapia w szybkim czasie przywraca właściwy poziom nawilżenia skóry, które jest wyraźnie zmniejszone po lecie, na skutek działania promieni UV, suchego powietrza i częstych kąpieli w morzu. Co więcej, mezoterapia jest doskonałym zabiegiem likwidującym przebarwienia. W tym celu stosuje się specjalne preparaty z peptydami i aminokwasami, które rozjaśniają plamki i uspokajają pobudzony przez słońce pigment. Mezoterapię można łączyć w kuracji kwasami naprzemiennie. Wtedy rezultaty są jeszcze bardziej spektakularne.

  1. Depilacja laserem lub światłem pulsacyjnym

Jeśli nie zdążyłaś pozbyć się niechcianego owłosienia przed letnim sezonem, to pomyśl o tym teraz, abyś w przyszłym roku mogła podziwiać swoją gładką skórę. Do wyboru masz urządzenia emitujące światło laserowe lub pulsacyjne IPL lub VPL.Wszystkie rodzaje urządzeń działają podobnie, bowiem światło dociera do cebulki włosa i ją niszczy. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od tego, w jakiej fazie wzrostu włos się znajduje. Z reguły po pierwszym zabiegu możemy pozbyć się średnio 20% włosków na danym obszarze. Zabiegi muszą być wykonane w serii 5-7 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Stąd pozbycie się owłosienia wymaga dość długiego czasu, nawet kliku miesięcy. Przed zabiegiem skóra nie powinna być opalona oraz należy unikać słońca przez 4 tygodnie po skończonej kuracji.

  1. Zabiegi z użyciem urządzeń – laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejną kuracją, na którą możesz zdecydować się jesienią jest zabieg laserowy lub radiofrekwencja mikroigłowa. Taka terapia może być wykorzystana zarówno do intensywnego odmładzania skóry, wygładzania jej powierzchni, zmniejszenia rozszerzonych porów, likwidacji blizn, ale również w celu usunięcia rozstępów. Tak, tak! Obecnie można już sobie z nimi poradzić. Nie musisz do końca życia ich oglądać 🙂 Bez względu na to, w jakim celu będziesz chciała skorzystać z zabiegu laserowego, musisz wiedzieć, że skóra będzie wymagała kilku, a nawet kilkunastu dni regeneracji. W tym czasie może być podrażniona, zaczerwieniona i opuchnięta. Bezwzględnie należy unikać słońca i stosować filtry przeciwsłoneczne.

W zależności od potrzeb i problemów skóry zabiegi można łączyć ze sobą w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Abyś mogła się cieszyć z efektów potrzebna jest bardzo wnikliwa analiza Twojej skóry.

UWAGA!

Osoba wykonująca zabieg powinna zapytać Cię o stan Twojego zdrowia, zażywane przez Ciebie leki, przebyte wcześniejsze kuracje i nawyki pielęgnacyjne. Jest to niezwykle ważne, gdyż zabiegi inwazyjne obarczone są przeciwwskazaniami i ryzykiem powikłań. Powinnaś otrzymać dokładną informację o przebiegu zabiegu oraz o pielęgnacji skóry po nim. Nie bój się pytać, jeśli coś dla Ciebie nie jest jasne. Dzięki skrupulatnej analizie i szczegółowej rozmowie unikniesz rozczarowań i dowiesz się, jakie faktyczne rezultaty możesz uzyskać.