IDEALNY ZABIEG KOSMETYCZNY

Czy zdarzyło Ci się czuć niedosyt po wizycie w gabinecie kosmetycznym?

Czy brakowało Ci wyczerpujących informacji na temat twojej skóry bądź jej pielęgnacji?

Czy po skończonym zabiegu nie otrzymałaś wskazówek, jak postępować po zabiegu i miałaś wątpliwości, czy dobrze postępujesz nakładając taki czy inny kosmetyk?

Zabieg kosmetyczny to nie tylko wykonanie danej procedury i nałożenie odpowiednich kosmetyków.

Prawidłowy zabieg rozpoczyna się tuż po przekroczeniu przez Ciebie progu gabinetu. Bowiem jednym z najistotniejszych punktów programu jest dokładna i szczegółowa konsultacja przed obejrzeniem skóry i położeniem jakichkolwiek kosmetyków. Dla mnie to szalenie ważne. Nie jestem w stanie przeprowadzić zabiegu nie wiedząc nic o twoich nawykach pielęgnacyjnych, trybie życia, możliwych chorobach i przebytych zabiegach, zarówno medycznych jak i pielęgnacyjnych.

Dzięki bardzo skrupulatnej konsultacji pytam klientkę o ewentualne alergie, zażywane leki, problemy ze skórą (nie tylko te obecne, ale również przebyte), doświadczenia z kosmetykami (możliwe powikłania , reakcje uczuleniowe). Odpowiedzi na te pytania dają mi kompletny obraz nie tylko skóry klientki, ale również tempa i higieny życia. Czemu to tak istotnie? Bowiem same kosmetyki, które stosujemy na buzię stanowią połowę sukcesu. Druga połowa to to, czego nie widać, czyli nasza psychika, odżywianie, aktywność fizyczna i energia, która w nas drzemie. Co mam dokładnie na myśli? Tempo życia i stres, który towarzyszy każdemu i właściwie codziennie. Obecne czasy zmuszają nas do ciągłego pośpiechu, wielu godzin pracy i małej ilości czasu na relaks. Jeśli jesteś tą szczęściarą, którą to nie dotyczy to fantastycznie 🙂 !!!

Większość z nas, niestety, zbyt mało odpoczywa, przez co nasze ciało i umysł są przeciążone, a to wszystko odbija się na zdrowiu i kondycji naszej skóry. Nie mam zamiaru wypowiadać się na temat ludzkiej psychiki, bo nie jestem ekspertem w tym temacie. Niemniej jednak, lata doświadczeń pozwalają mi trafnie ocenić problemy i stan skóry, a tym samym dobrać odpowiednią dla niej kurację. Dlatego rozmowa jest tak ważna.

Ale konsultacja to nie tylko rozmowa, ale również dokładna analiza cery. Skórę oceniam oglądając krok po kroku każdą partię buzi. Interesuje mnie jej koloryt, gładkość, elastyczność, jędrność, struktura, kondycja naczynek, zmarszczki, zaskórniki, krostki czy rozszerzone pory. Ponadto obserwuję jej reaktywność, czyli jak zachowuje się pod wpływem dotyku, czy się czerwieni lub podrażnia.

Rozmowa i analiza cery dają mi pełen obraz o cerze klientki i umożliwiają wykonanie EFEKTYWNEGO, a nie tylko efektownego zabiegu.

Procedura zabiegu trwa z reguły od godziny do dwóch godzin w zależności od tego, co mogę zastosować dla danej skóry i co chcę uzyskać podczas jednej sesji. Możliwości są ogromne. Począwszy od klasycznych zabiegów upiększająco-relaksujących, a na intensywnych zabiegach leczniczych i antystarzeniowych skończywszy. Podczas wykonywania zabiegu obserwuję reakcję skóry na działanie kosmetyków i pytam klientkę o jej odczucia. To bardzo ważne informacje, ponieważ sama reakcja może być opóźniona, a wrażenie bardzo silne i odwrotnie. Dlatego ciągłe przyglądanie się skórze jest tak istotne.

Po skończonej procedurze zabiegu przychodzi czas na zalecenia odnośnie dalszej pielęgnacji domowej i kuracji w gabinecie. Tylko połączenie obu tych kwestii przynosi oczekiwane efekty. Nie wyobrażam sobie wypuścić klientki bez wiedzy, jak powinna dbać o swoją skórę w domu. Musi być dokładnie poinformowana, jakie kosmetyki powinna stosować i w jaki sposób. Tłumaczę krok po kroku, jak dbać o skórę w domu oraz proponuję zabiegi profesjonalne, które będą najlepsze dla danego problemu. Wszystkie informacje zapisuję na specjalnym formularzu i wręczam klientce, aby nic nie umknęło. Wiadomo, że trudno jest zapamiętać każde słowo, a tak mam pewność, że klientka nie będzie miała wątpliwości. Jeśli jednak, mimo wszystko, jakiekolwiek pytania się pojawiają, to proszę o kontakt telefoniczny lub bezpośredni w gabinecie. Nie pozostawiam pytań bez odpowiedzi.

Tylko tak skrupulatnie przeprowadzony zabieg daje spokój i pewność klientce, że jest w dobrych rękach. Mnie natomiast pozwala na rozwiązanie problemów i potrzeb skóry klientki i uzyskanie przeze mnie założonych efektów.