JAK CZĘSTO ZMIENIAĆ KOSMETYKI?

Już niejedna z Was zadawała mi to pytanie. Czy po zużytym jednym opakowaniu kremu należy go zmienić na inny? Czy skoro dany krem mi służy, to czy nie mogę go stosować stale? Czy taka różnorodność kosmetyków jest potrzebna?

No właśnie. Jak jest naprawdę?

Nasza skóra pracuje bez ustanku. Codziennie zachodzą w niej istotne przemiany. Jedne komórki skóry się rodzą, a inne obumierają. Skóra potrzebuje wielu składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały czy składniki nawilżające. Dzięki nim może prawidłowo funkcjonować. Oczywiście te substancje skóra pozyskuje z pożywienia na drodze przemiany materii. Ale nie tylko.

Jako jedyny narząd naszego organizmu czerpie również dobroci z kosmetyków. Obecnie, dzięki tak dobrze rozwiniętej kosmetologii, możemy znacznie pomóc skórze w tej niełatwej roli. Ze względu na to, iż wszelkie przemiany w skórze zachodzą dynamicznie, skóra potrzebuje różnorodności. Raz dobrze dobrany krem nie wystarczy na wiele lat.

Gdy skóra jest silnie przesuszona możemy zaaplikować na nią odżywczy krem np. z kwasem hialuronowym, kwasami omega 3 i 6 czy wyciągiem z ogórecznika. Gdy skóra już się “napije” potrzebnych substancji i nawilżenie wróci do normy, okaże się,że krem już niezbyt dobrze się wchłania, jest za ciężki i może ważyć się na skórze. Dlaczego? Skóra jest inteligentnym organem i czerpie dla siebie to, czego w danym momencie potrzebuje.

Dlatego należy zmieniać kosmetyki, które będą wzbogacały skórę o różne składniki. Dwa opakowania danego kremu w zupełności wystarczą, aby skóra wykorzystała z niego to, co dla niej najlepsze. Potem należy sięgnąć po inny kosmetyk. Takie zachowania skóry można porównać do naszych upodobać żywieniowych.

My też w różnych okresach mamy ochotę zjeść to czy tamto. Jesienią czy zimą, gdy jest chłodno, potrzebujemy bardziej treściwego i ciepłego jedzenia, zaś wiosną i latem chętniej sięgamy po lekkie i chłodne potrawy. Nikt nie lubi jeść bez przerwy tego samego.

Ze skórą jest podobnie. Też ma różne potrzeby. Gdy stosujesz taki sam krem przez wiele lat, skóra go nie wykorzystuje tak jak powinna. Co więcej, rozleniwia się. Dzięki danym składnikom możemy skórę pobudzać do działania i regeneracji. Dlatego zmieniaj kosmetyki, gdy zużyjesz dwa pudełka. W ten sposób utrzymasz cerę w świetnej kondycji i dostarczysz jej na czas odpowiednich składników.