CZY KOSMETYKI USUNĄ ROZSZERZONE NACZYNIA?

Rozszerzone naczynka potocznie zwane pajączkami dotyczą niejednej z nas. Czym tak naprawdę są pajączki? Czy to naczynka, które uległy pęknięciu? Otóż nie. To trwale rozszerzone ściany naczyń.

Zdrowe naczynia mogą się rozszerzać i zwężać. Pod wpływem różnych czynników ich praca zostaje zaburzona i ściany naczyń ulegają osłabieniu. Regularnie pojawiający się rumień może zepsuć wygląd i samopoczucie.

Problem staje się coraz bardziej popularny ze względu na rozwiniętą cywilizację, a co za tym idzie życie w szybkim tempie, ciągłym stresie, wśród zanieczyszczeń i toksyn. To wszystko, niestety, osłabia delikatne ściany naczyń i potęguje problem. Czego jeszcze nie lubią nasze naczynka? Zmian temperatur, słońca, solarium i ekstremalnych emocji. Jak możemy im pomóc? Czy kosmetyki są w stanie usunąć ten problem?

Niestety same specyfiki kosmetyczne w postaci toniku, kremu, serum czy innych koncentratów nie są w stanie zlikwidować problemu. Dlaczego? Ponieważ działają płytko, tylko na powierzchni naskórka i nie docierają do podstawy problemu.

Zatem jak temu zaradzić?

Z pomocą przyjdą nam zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Mam tu na myśli skleroterapię, czyli ostrzykiwanie naczyń specjalnymi substancjami leczniczymi oraz laseroterapię i fotolecznictwo. Tylko takie inwazyjne zabiegi są w stanie zlikwidować defekt.

Czy w takim razie używanie kosmetyków do cery naczyniowej ma w ogóle sens? Jak najbardziej tak. Kosmetyki mają za zadanie wzmocnić ściany naczyń i zapobiec dalszemu ich rozszerzaniu. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Regularnie rozszerzające się naczynka mogą być wstępem do poważnego schorzenia skóry, jakim jest trądzik różowaty. Walka z nim jest niezwykle trudna i uciążliwa. Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego jeśli twoja buzia jest skłonna do zaczerwienień stosuj specjalne kosmetyki, a gdy zauważyłaś u siebie pajączki zdecyduj się na zaawansowany zabieg.