ZACZĘŁAM ODPOWIEDNIO OCZYSZCZAĆ MOJĄ CERĘ. PO JAKIM CZASIE MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ EFEKTÓW?

Przede wszystkim gratuluję, jeśli udało Ci się zrobić pierwszy i najważniejszy krok na drodze do zdrowej i pięknej cery 🙂 ! Tak jak powtarzam zawsze i wszędzie, i to się nie zmieni ;), OCZYSZCZANIE JEST PODSTAWĄ PIELĘGNACJI KAŻDEJ CERY, bez względu na wiek i rodzaj.

Jeśli zaczęłaś prawidłowo oczyszczać swoją buzię, to świetnie! Teraz trzeba znaleźć w sobie pokłady cierpliwości. No właśnie, ale ile dokładnie to potrwa?

Wszystko zależy od stanu wyjściowego twojej skóry. Im bardziej zaniedbana, tym na efekty trzeba będzie poczekać dłużej. Pierwsze zmiany na lepsze powinny pojawić się po około dwóch tygodniach. To znaczy, że w tym czasie skóra stanie się mniej ziemista, gładsza i taka jakby “obudzona” z zimowego snu. Przy regularnym stosowaniu toniku poczujesz różnicę w nawilżeniu skóry, cera będzie bardziej miękka i milsza w dotyku.

Po kolejnych dwóch tygodniach powinnaś dostrzec mniejszą ilość zaskórników. Oczywiście, jeśli twoja skóra jest skłonna do zanieczyszczeń. Ponadto, w tym czasie praca gruczołów zacznie się stabilizować, a to oznacza, że błyszczenie skóry się zmniejszy, a kremy będą łatwiej się wchłaniały. Jeśli masz cerę wrażliwą lub naczyniową, to podrażnienia i zaczerwienienia zmniejszą się. Nie mówię tu o spektakularnej zmianie i zupełnym pozbyciu się problemów, ponieważ pielęgnacja skór reaktywnych wymaga nieco więcej wysiłku i poprzez samo oczyszczanie nie pozbędziemy się ich wszystkich. To samo dotyczy skóry trądzikowej, odwodnionej i każdej innej. Oczywiście czas, który podaję jest przybliżony i może się zdarzyć, że będziesz musiał nieco dłużej poczekać na zmiany. Nawet do dwóch miesięcy. Każda skóra reaguje inaczej. Jeśli jednak po tym czasie nie zauważysz pozytywnych zmian, to przyczyna twoich problemów z cerą może mieć podłoże wewnętrzne, spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, autoimmunologicznymi lub chorobą. Wtedy proponuję konsultację z dermatologiem i odpowiednie badania.

Oczyszczanie to odblokowanie skóry i przygotowanie jej na przyjęcie składników pielęgnacyjnych. To początek drogi, ale tylko w ten sposób wyprowadzisz skórę na prostą, zapobiegniesz dolegliwościom i spowolnisz starzenie.