CERA NACZYNKOWA, KTÓRA REAGUJE OSTRYM RUMIENIEM NA WIĘKSZOŚCI TWARZY

Kasia – 24 lata

Mam cerę mieszaną (zależnie od dnia albo w stronę suchej albo tłustej) i naczyniową, która reaguje ostrym rumieniem na całości twarzy .

Nie jest on stały tylko zależny od temperatury , wiatru , słońca oraz od pielęgnacji.
Niedawno zaczęłam kuracje Effaclarem k , do tego codziennie używam wysokiej ochrony UVA i UVB. Moja skóra bardzo dobrze reaguje na ten krem.

Nie podrażnia mnie i łagodzi wszystkie stany zapalne, które raz na jakiś czas wyskoczą…

Czy w okresie wiosenno – letnim powinnam go dalej stosować?

Boję się, że pojawi się więcej przebarwień mim,że unikam słońca i każdego dnia mam na twarzy filtr.

Nie ma potrzeby do niepokoju. Effaclar K można używać w okresie wiosenno-letnim. Wbrew pozorom retinol, który jest w nim zawarty nie uwrażliwia skóry na słońce. Ponadto polecam uzupełnienie pielęgnacji o kosmetyki łagodzące rumień i wzmacniające ściany naczyń.

  1. KREM Z FLITRAMI NA DZIEŃ. Na dzień konieczny jest krem z wysokim fitrem, aby nie tylko zapobiegać przebarwieniom, ale również zaczerwienieniom. Skóra naczyniowa wymaga stałej ochrony przed promieniami UV. Niektóre cery naczyniowe reagują rumieniem na filtry chemiczne zawarte w kremach przeciwsłonecznych. W takim wypadku polecam wybrać krem z filtrami fizycznymi, czyli dwutlenkiem tytanu i tlenkiem cynku. Oczywiście wygrzewanie się na słońcu nie jest wskazane i lepiej unikać opalania.
  2. KREM NA NOC. Dla skóry naczyniowej proponuję krem, który wzmocni ściany naczyń krwionośnych i zminimalizuje rumień, a jednocześnie nie obciąży gruczołów łojowych. Polecam np. Fitoregulatormarki ATW z wyciągiem z oczaru wirginijskiego.
  3. MASECZKA WZMACNIAJĄCA NACZYNKA. W tej kwestii świetnie sprawdzi się maseczka z glinki różowej ( jeśli cera jest skłonna do przesuszeń) lub glinki czerwonej (jeśli skóra jest skłonna do przetłuszczania). Zawarte w glince żelazo wzmacnia delikatne naczynka. Można dodać do niej kilka kropli olejku z pestek malin, aby zwiększyć działanie nawilżające i odżywcze, bez obawy, że obciąży gruczoły łojowe. Jako maseczkę sos, w celu złagodzenia rumienia proponuję żel maseczkę Flosleku. Można ją stosować pod krem na noc lub jako samodzielną maseczkę. Świetnie łagodzi podrażnienia i zaczerwienia.
  4. DELIKATNE OCZYSZCZANIE. Cera naczyniowa wymaga delikatnych żeli lub pianek myjących, najlepiej pozbawionych drażniących detergentów, takich jak sls(sodium laryl sulfate) lub sles(sodium luareth sulfate). Polecam wybierać te do cery wrażliwej, a nawet atopowej. Dzięki temu cera będzie mniej reagowała na czynniki zewnętrzne. I oczywiście po myciu nie należy zapominać o toniku łagodzącym i wzmacniającym naczynka. Tu doskonale sprawdzi się hydrolat z neroli (dla skór bardziej tłustych) lub z róży(dla skór suchych).